Porsche

Boxster 25 Jahre

1 z 1250 ks. Konfigurované přesně pro sběratele Porsche dle původního konceptu Boxsteru.

NA DOTAZ

Odpočet DPH.

VÝBAVA VOZU

2-zónová automatická klimatizace (573)

Adapt. sportovní sedadla Plus (18 pol.) s pamětí. (P07)

Apple CarPlay s hlasovým ovládáním Siri (9WT)

Asistent změny jízdního pruhu (457)

Automaticky tlumené zrcátka s dešť. senzorem (P13)

BOSE Surround Sound-System (9VL)

Interiér Licht-design balík (630)

Koberečky (810)

Kožená výbava ve speciální barvě bordeauxrot ($SL)

Limitovaná plaketka (ZO9)

Ochranný oblouk lakovaný v GT stříbrné metalíze (546)

Odkládací síťka na středovém tunelu (581)

ParkAssistent s kamerou (638)

Porsche Entry & Drive (625)

Porsche Active Suspension Managment -20mm (030)

Servořízení Plus (658)

Tempomat (454)

Ukazatel omezení rychlosti (631)

Ventilování předních sedaček (541)

Vnitřní kontrola (534)

Zpětné zrcátka elektronicky sklopná (748)

Lakování

GT stříbrná metalíza + červená střecha U28V

Kola

25 Jahre disky

Sedadla a potahy

Červená speciální kůže LZ

O modelu

Porsche Boxster 25 Years je speciální roadster, který vznikne jen v 1250 exemplářích. Pohání ho motor z úžasného Boxsteru GTS 4.0.

Porsche Boxster je dnes už nedílnou součástí nabídky značky, když se prodává již ve své čtvrté generaci. Ta první přitom byla v roce 1996 prvním roadsterem značky od doby 914 ze sedmdesátých let. Pro automobilku byla klíčová, protože její obchodní úspěch zajistil Porsche další budoucnost. Když tak letos první Boxster slaví 25 let od své premiéry, rozhodli se to v Zuffenhausenu náležitě oslavit. Proto vznikla limitovaná edice jednoduše nazvaná Porsche 718 Boxster 25 Years.

Klíčovou součástí limitované edice je motor pod kapotou. Ten je totiž opravdu speciální – atmosférický šestiválec typu boxer o objemu čtyř litrů, který známe z povedeného 718 Boxster GTS 4.0 nebo puristického 718 Spyder. Naladěn je tu na 294 kW jako v derivátu GTS, přičemž je možné jej stejně jako v GTS pořídit nejen se sedmistupňovým dvouspojkovým PDK, ale také se šestistupňovým manuálem!

Jen o úžasném čtyřlitru tato edice ale není. Jsou tu ale i další prvky zlepšující jeho schopnosti. Standardem je tak sportovní zavěšení PASM s o 10 mm sníženým podvozkem nebo vektorování točivého momentu PTV se samosvorným mechanickým diferenciálem.

Hlavně je tu ale speciální vzhled, který vzdává hold konceptu, který příchod první generace Boxsteru poprvé avizoval na detroitském autosalonu v roce 1993. Auto tak připomíná unikátní měděně hnědý odstín Neodyme, zde použitý nejen na dvoubarevných 20palcových kolech z lehkých slitin, ale také na různých detailech karoserie.

Logicky je tu i stříbrný odstín karoserie GT Silver Metallic užitý právě na původním konceptu. Komu by ale nevyhovoval, může zvolit i černou nebo bílou metalízu. Nechybí tu ani speciálně zdobené víčko hrdla nádrže v hliníkovém provedení nebo černé detaily a loga s číslovkou 25.

Odkazem na koncept původního Boxsteru z roku 1993 je také ztvárnění interiéru. Ten totiž využívá kožené čalounění v červeném odstínu Bordeaux, který ladí s červenou barvou plátěné stahovací střechy. Opět je tu však alternativa, tentokrát v podobě černé barvy pro čalounění i střechu. Kabinu dále zdobí hliníkový dekor, ve výbavě nechybí elektricky ovládaná sportovní sedadla nebo sportovní multifunkční volant, které jsou jedněmi z vícera prvků standardní výbavy, která je proti běžnému Boxsteru bohatší.

Porsche hodlá postavit jen 1250 exemplářů Boxsteru 25 Years. Příjem objednávek už začal, první kusy se u prodejců fyzicky objeví v březnu 2021.